about-image

Kurucusu Uğur Ceylan olan Ceylan Rulman San. ve Tic. Ltd. Şti. 1992 yılında Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezi olan OSTİM’de kuruldu. Türkiye’nin atılım yaptığı yıllar olan 80’lerde ticaret hayatına başladı. O yıllarda rulman sektörü üç beş firmaya bağımlı bir sektördü. Rulmana göre makine tasarımının yapıldığı yıllardı. Tornacılarda iç çaptan alınarak dış çapa baga yapılarak şimdiye göre ilkel yöntemlerle sanayi çarkları döndürülmeye çalışılıyordu. Telefonun yazdırılarak haberleşildiği, faksın olmadığı, bilgisayarın Uzay 1990 filmlerinde gösterildiği yıllardı. Bu şartlarda işe başlanmıştı.

Makinenin kalbi olan OSTİM’de neredeyse OSTİM firmalarının tamamıyla iş yapmış bir firma oldu. Sabah 05:30, akşam 23:00 arası çalışıldı. Makine imalatçılarımızı tüm yeniliklerden haberdar ederek, güçlü hızlı, dünyada rekabet edebilir makine yapmalarına yardımcı olundu. Hem finansman hem teknoloji desteği verildi. 2015’e yeni girerken görüyoruz ki emeklerimiz boşa gitmemiş. 50 metrekarede çalışan üç kişi ile işe başlayan onlarca müşterimiz binlerce metrekare alanlarda yüzlerce personelle ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaktadır. Ceylan Rulman olarak biz de kendimizi geliştirerek rulman tasarlama merkezi, rulman tedarik merkezi kurduk.

Makine imalatı yapan onlarca firma mühendisleriyle ortak tasarımlar, ortak çalışmalar, seminerler ve fikir alışverişleri yaptık. Tecrübe olarak en üst sıralarda olduğumuzu iddia edersek ukalalık yapmış sayılmayız.

Bizim kendi bünyemizde olan İstanbul, İzmir şehirlerinde şubelerimiz, Karadeniz’in, İç Anadolu’nun, Marmara’nın, Akdeniz’in, Ege’nin tamamına düzenli olarak hizmet veren personelimiz özveriyle çalışmaktadır. Bunlara ek olarak Alman KFB markası Rulman Geliştirme Merkezi, Romanya’da dünyanın en büyük makaralı rulman üreticisi Rulmenti ile de uzun yıllara dayalı işbirliğimiz bulunmaktadır. V kayışlarında GoodYear ve Contitech üstün kaliteli ürünlerini Türk sanayicisine sunmaktayız. Rulman yataklamalarında ve kasnaklarında ise dünyanın kağıt üzerinde en kaliteliyiz diyen firmalarından bile kaliteli ürünleri yerli olarak ürettirip üç türlü olarak ülkemize avantaj sağlamaktayız.

Bayiliğini Yaptığımız Ürünler